Sosyal Medyada Biz}

Şirinevler Su Kaçağı Tespiti

Şirinevler Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, su tesisatının olduğu her yerde olabilen teknik bir problemdir. Bu problem her zaman dairede oturanlar tarafından farkedilemeyebilir. Özellikle küçük su sızıntıları uzun süreli olarak ciddi problemlere neden olabilir ve hiçbir şekilde farkedemediğiniz için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Şirinevler su kaçağı tespiti sayesinde ulaşacağınız firmalar, profesyonel ekibi ve kullandığı son teknoloji cihazlarıyla sizin farkedemediğiniz küçük su sızıntılarını da farkedecektir. Faturalarınızın yüksek gelmesi, evinizde daha fazla küf olması ve nemlenmesi de en büyük göstergelerden biridir. Bu göstergeleri bakarak da firmaları çağırabilir ve evinizde sızıntı tespiti yaptırabilirsiniz.

Su Sızıntı Tespiti İçin Yeni Cihaz Kullanımı Neden Önemlidir?

Şirinevler su kaçağı tespiti işlemi için teknolojik cihazların kullanılması önemlidir. Çünkü bu cihazlar kullanılmadan sızıntının yeri tespit edilmeye çalışılırsa evde büyük bir tadilat gerekebilir. Bu da son derece masraflı olacaktır. Sızıntının tespiti için yıkılacak olan fayanslar, evde uzun süreli bir iş yüküne neden olacaktır. İşte siz de bu iş yükünden kaçınmak istiyorsanız profesyonel firmalara danışabilecek ve son teknoloji ürünü olan cihazlarla sızıntı tespitini sorunsuz halledebileceksiniz. Fayanslarınıza ve tesisat borularınıza zarar vermeden halledebileceğiniz bu işlem daha da ekonomik olacaktır.

Akustik Dinleme Cihazlarıyla Sızıntının Tespiti: Şirinevler su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazını tercih eden firmalar sızıntının yerini hemen tespit edecektir. Ses dalgasına göre çalışan ve sadece temiz su tesisatında kullanılan bu sistem bar basıncının arttırılmasıyla su sızıntısını daha kolay bulacaktır. Su sızıntılarından kurtulmak için noktasal olarak onarılması gereken yeri size söyleyecek olan bu yöntemle siz de problem daha büyük bir soruna dönüşmeden kurtulabilirsiniz.

Termal Kameralarla Sızıntının Tespiti: Şirinevler su kaçağı tespiti işlemi için termal kamera kullanan firmalar, ısıya duyarlı bu kameralar ile sızıntı yerini bulacaktır. Sızıntı noktası kamerada daha farklı gözükecek çünkü ısısı daha farklı olacaktır. Yine fayanslarınıza ve tesisat borularınıza zarar vermeden çözülecek olan bu yöntem, diğerlerine göre daha ekonomik olacaktır. Ayrıca boru içerisine giren termal görüntülü kamera sistemleri de firmalarda kullanılmaktadır diyebiliriz.

 

26 Ağustos 2018
1.407 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN