Sosyal Medyada Biz}

Siyavuşpaşa Su Kaçağı Tespiti

Siyavuşpaşa Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı sorunlarında, kaçağın tam olarak tespit edilmesi için profesyonel firmalara danışılması gerekir. Siyavuşpaşa su kaçağı tespiti için danışacağınız firmalar size hangi sistemlerle sorunu çözdüğünü anlatacaktır. Bu firmalara danıştığınızda kullanılan teknolojik cihazlar, sorunu daha ekonomik ve kısa sürede çözmenizi sağlar. Evinde sızıntı olanlar problemin gerçekten kaynağına inildiğinden emin olmak ister. Kaynağı tam olarak bulmak da görüntüleme sistemleri ya da dinleme cihazlarıyla mümkün olacaktır. Evinizde uzun zamandır nem varsa, daha fazla küfleniyorsa ve su faturanız yüksek geliyorsa sizde de kaçak olabilir. Fakat küçük su sızıntıları bu tür belirtilerle farkedilmeyebilir.

Su Kaçağı Tespitlerinde Yeni Cihazların Kullanılması Neden Önemlidir?

Evinizde su kaçağı varsa bunun en kısa sürede halledilmesini istersiniz. Özellikle boruların zarar görmesi,evdeki fayansların kırılması gibi işlemler, size su sızıntısının verdiği zarardan çok daha fazlasını verecektir. Su kaçağı tespitleriniz için bu nedenle yeni cihazların kullanılmasını istemeniz normaldir. Siyavuşpaşa su kaçağı tespiti firmaları da teknolojik aletleri kullanmaktadır. Artık pek çok tesisat firmasının kullandığı bu yöntemler hem daha ekonomik olacak hem de onarımın kısa sürede yapılmasına imkan tanıyacaktır. Eviniz kirlenmeyecek, uzun süre sızıntıyla uğraşmamış olacaksınız.

Kameralı (Termal) Görüntüleme Cihazlarıyla Tespit: Siyavuşpaşa su kaçağı tespiti için termal görüntüleme sistemleri kullanılan yöntemler arasındadır. Termal kamera dediğimiz yöntem ısıya dayanıklı olan kameralardır. Isıya göre değişkenlik gösteren bir renk paletine sahip olan bu ekran sayesinde sızıntının olduğu nokta tam olarak tespit edilebilecektir. Yani hiçbir kırma işlemi olmadan sızıntıyı noktasal olarak bulacak ve sorunu sadece küçük bir bölgeyi açarak çözebileceksiniz.

Akustik Dinleme Cihazlarıyla Tespit Etme: Akustik dinleme cihazı, temiz su hatlarının olduğu basıncı yüksek dairelerde kullanılabilir. Basınç arttırılarak sızıntının daha iyi duyulması da sağlanabilir. Hassas kulaklıklar sayesinde bulunacak olan bu yöntem ekonomik açıdan da daha makuldür. Siyavuşpaşa su kaçağı tespiti için tercih edeceğiniz firmaların hangi yöntemi ve cihazı kullandığını öğrenmelisiniz. Boru içine girecek olan teknik ekipmanlar da firmalarda mevcuttur ve sizin sızıntınıza göre hangisini kullanacaklarını seçeceklerdir.

24 Ağustos 2018
1.384 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN