Sosyal Medyada Biz}

Soğanlı Su Kaçağı Tespiti

Soğanlı Su Kaçağı Tespiti

Evde su kaçağının olduğunu düşünüyorsanız bu problemi kökünden çözmek için profesyonel firmalarla anlaşmanız gerekir. Soğanlı su kaçağı tespiti için arayacağınız firmalar günümüz teknolojisine uygun yöntemler uygulayarak çok daha ekonomik ve kısa sürede sonuç veren tespitlerde bulunmaktadır. Su sızıntısının ana kaynağını bulan bu firmalar sizin farkedemediğiniz küçük sızıntıları da farkedecektir. Küçük su sızıntılarını farkedemeseniz bile büyük çaplı su sızıntıları size bazı belirtiler gösterecektir. Bunlardan biri evde nemlenmenin ve küflenmenin artmasıdır. Bir diğeri de su faturanızın artış göstermesidir. Ayrıca su sızıntıları evde kötü kokular da yapabilir.

Su Sızıntısını Önlemek İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Su sızıntısını önlemek adına kullanılan yöntemler teknolojinin de gelişmesiyle gelişmiştir. Sızıntıyı önlemek için öncesinde fayansların kırılması, boruların tahriş edilmesi gerekirdi. Bu da çok ciddi bir tadilat ve ekonomik anlamda da yük demekti. Oysa şimdi Soğanlı su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemlere baktığımız zaman çok daha teknolojik sistemler olduğunu görebiliriz. Böylece evde tadilat olmadan, farklı boru hatları kırılmadan, sadece sızıntı alanına yönelik bir işlem yapılacak ve kısa sürede sızıntı noktası tespit edilecektir.

Kameralı Görüntüleme Cihazlarıyla Sızıntı Tespiti: Soğanlı su kaçağı tespiti için kullanılan kameralı görüntüleme sistemleri termal kamera olarak da bilinen ısıya karşı hassas sistemlerdir. Isıya karşı hassas olan görüntüleme cihazı su sızıntısının olduğu bölgede kamera renginin değişmesini sağlayacak, böylece tespit edilmesi de kolaylaşacaktır. Termal kameralar dışında, boru içini görüntüleyebileceğiniz kameralar da firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Akustik Dinleme Cihazıyla Sızıntı Tespiti: Akustik dinleme cihazları, temiz su tesisatları için daha fazla tercih edilen, düşük bar basınçlı dairelerde bile bar basıncının arttırılmasıyla kullanılan cihazlardır. Su sızıntısı dinleme yöntemiyle bulunduğu zaman dairenizde hiçbir tadilat işlemi olmayacak ve kırma dökme olmadan bulunacaktır. Soğanlı su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazının kullanılmasını istiyorsanız pimaş borularının da çatlamasını önleyebilirsiniz. Onarım için çok küçük bir alan açılacak ve böylece onarılması da daha kısa sürecektir. Cihazların kullanılması tesisata zarar vermeyeceği gibi ana problem çözülmüş olacaktır.

 

22 Ağustos 2018
570 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN