Sosyal Medyada Biz}

Soğuk Su Kaçağı Bulma

Soğuk Su Kaçağı Bulma

Soğuk suyun geçtiği hatlarda özellikle kış aylarında çok fazla karşılaşılan durumlardan bir tanesi de donma problemleridir. Ani bir şekilde verilen suyun etkisiyle birlikte zaten hassaslaşan su kaçağı doğal olmayan bir şekilde kırılma problemi yaşayabiliyor. Su kaçağı tespiti ile ilgili işlemlerin yapılması için de artık yeni tekniklerle de her türlü girişimde bulunulabiliyor.

Soğuk Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kaçağın ortaya çıkarılabilmesi ve onarımının yapılması için ustaya danışmak gerekiyor. Aksi taktirde suyun aktığı bölümle ilgili yanlış bir tespit yapabilir ve bundan dolayı da yanlış bölgeyi kırarak hasarı artırabilirsiniz. Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalınmaması için artık soğuk su kaçağı olarak tanımlanan akıntı türünde de tüm işlemlerinizi hızlı bir şekilde sürdürebileceğiniz bir ustayı çağırmanız gerekecektir. Usta yanında gelirken hem sıcak hem de soğuk su hattıyla ilgili olarak iki farklı cihaz getirecek ve soğuk su hattında yaşanan sorunu da steteskopa benzer bir cihazla çözmeyi başaracaktır. Doğal olarak da dinleme sürecinde sessiz olunması, akıntının tam merkezi bulunarak kırma ve tamir işlemine de buradan başlanabilecektir.

Kaçağın Tamiri Nasıl Yapılır?

Eğer çok kısa sürede kaçak fark edilirse diğer komşuların evlerine de zarar vermeden önüne geçilebilir ve aynı zamanda hattın tahrip edilmesi gibi bir durum da görülmez. Böylelikle de yapılacak olan ödemelerin düşük olması sayesinde hem hızlı bir şekilde süreci şekillendirebilirsiniz hem de evinizde uzun saatler boyunca tamiratın yapılmasını beklemenize gerek kalmaz. Hem soğuk su için hem de sıcak su için gerekli olan tamirat işlemleri artık hızlı bir şekilde de işlem yapılmasını kaynak yöntemiyle mümkün kılabiliyor. Bunun için de sorunlu olan parça kesilecek ve su kaçağı bulma işleminin ardından da suyun vanadan kapatılmasının ardından o parçaya eklemeler yapılabilecektir. Böylelikle hem rahatlıkla hasarlı olan bölümün tamir edilmesi mümkün olabilir hem de tamirin yapılması için de artık ekleme yapılmasına olanak sağlaması gerekiyor. Türkiye’nin dört bir yanında su kaçakları ile ilgili olarak da her türlü eklentinin ve onarımın yapılması yeni teknikler kullanılarak gerçekleştiriliyor.

22 Ekim 2002
2.193 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN