Sosyal Medyada Biz}

Su Faturası Yüksek Geldi

Su Faturası Yüksek Geldi

Kent yaşantısı boyunca evlerde ya da işyerlerinde kullanılan sular, belediyelerin koyduğu fiyatlar üzerinden ücretlendirilmektedir. Böylelikle ortaya su faturası denilen ve insanların ödemekle yükümlü olduğu faturalar çıkmaktadır. Ancak zaman zaman su faturalarının yüksekliğinden şikayetçi olan bireyler ortaya çıkmaktadır. Bu bireylerin su faturası yüksek geldi, cümlesini kurması, o evin su tesisat sisteminde herhangi bir sorun olabileceğini göstermektedir.

Su faturası yüksek geldi diyen bir kişinin, belediyeye gerekli başvuruları yaparak bu durumu inceletmesi sonucunda, herhangi bir sorunun olmadığını görünce, evinde ya da işyerinde bir su kaçağı olduğu ihtimalini göz önüne alması gerekmektedir. Gerçekten de yüksek gelen su faturalarının en büyük sebebi, ev ya da işyerlerinde ortaya çıkan ve su kaçağı olarak tanımlanan problemdir. Böyle bir durumda yapılacak olan tek şey, su kaçağı problemlerini tespit edip, onaran şirketlerle iletişime geçmek olmalıdır. Son dönemde gelişen bir sektör dahilinde çalışan su kaçağı firmaları, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, kaliteli ve ucuz hizmeti müşterilerine vermektedir. Su faturası yüksek geldi gibi haklı şikayetlerde bulunan insanların yardımına koşan bu firmalar, yurtdışından ithal edilen teknolojik aletler eşliğinde sorunu çözmektedirler. Sorunun çözülmesinde iki yöntem tercih edilmektedir. Birinci yönteme göre evin ya da işyerinin sahip olduğu su tahliye kanallarına, görüntü alabilen kablolar sokulmaktadır. Kamera sistemine sahip olan bu kablolar, içeriden görüntü alarak, bunu dışarıdaki ekrana aktarmaktadır. Ekran başında bekleyen personel ise görüntüleri takip ederek, su kaçağının olduğu yeri belirlemektedir. Diğer yönteme göre ise dinleme yolu ile su kaçağı problemi tespit edilmektedir. Bu yöntem gereği, hassas dinleme özelliğine sahip olan aletler kullanılmaktadır. Bu aletler doktorların kullandığı steteskop mantığında çalışmaktadır ve kulaklığa sahiptir. Dinleme sırasında duvardan gelen bozuk ya da farklı ses, orada bir su kaçağının olduğunu göstermektedir. Bundan sonra yapılacak işlemler ise ilgili yerin kimyasal madde ile onarılması ya da sorunlu bölgedeki borunun değiştirilmesidir.

Teknolojik aletler sayesinde artık su faturası yüksek geldi gibi cümleler tarihe karışarak, insanların fazla fatura ödemelerinin de önünde geçilmektedir.

29 Mayıs 2018
1.839 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN