Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Artık Bir Problem Değil

Su Kaçağı Artık Bir Problem Değil

Su kaçakları, evlerde en çok şikayet edilen tesisat problemlerinden biridir. Firmamız, tüm tesisat işlemlerinde olduğu gibi bu konuda da etkili bir hizmet sunmaktadır. Firmamızı tercih edenler, pişman olmayacakları bir hizmet alacaklarından emin olabilirler. Su kaçağının giderilmesinde, eski yöntemleri yerine teknolojik yöntemler kullanarak daha ekonomik ve pratik bir çözüm sağlıyoruz.

Su Kaçağını Nasıl Tespit Ediyoruz?

Su kaçağı tespiti, sorunun çözümü için aşılması gereken en önemli sorundur. Su kaçağının yerini doğru tespit etmek, gereksiz masrafların çıkmasını önlemektedir. Eski yöntemlerde ve bu yöntemleri halen daha kullanan firmalarda, su kaçağının olduğu tahmin edilen bölgedeki zemin kırılır. Kırma işleminden sonra ortaya çıkan tesisat boruları incelenerek, kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Eğer uzman kişi bölgeyi yanlış tahmin etmişse, yeni bir tespitin yapılması ve tekrar bir tahribatın yapılması gerekir. İşlemler incelendiğinde, ne kadar zahmetli olduğu ve uzun sürdüğü görülebilmektedir. Teknolojik gelişmelerin yaşanması ile birlikte, kırmadan sorun tespiti yapılabilmektedir.

Özel elektromanyetik amfi cihazı, Elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı, Elektroakustik cihaz kullanan firmamız, aletleri kullanan uzman çalışanlarımız sayesinde minimum hasarlar sorunları çözebilmektedir. Su kaçağı bulunan yerlerde, bazı özel belirtiler gözlemlenir. Belirtilerin bulunduğu yerler öncelikli olarak taranır. Eğer herhangi bir sorun tespit edilemezse, evin diğer kısımları da taranarak su kaçağının merkezi tespit edilir. Tespit gerçekleştikten sonra ise tamirat işlemlerine hemen geçilebilmektedir.

Su Kaçağı Tamiratının Önemi

Evlerde su kaçağıbulma işlemi için bazı gözlemler yapılabilir. Bu belirtiler, diğer tesisat problemlerinin de bir habercisi olabilir. Evlerinde bu belirtilerden herhangi birini tespit eden kişiler, firmamızla hemen iletişime geçerek hizmet almalıdır. Sorunun büyümesi, çözümün de zorlaşmasına ve pahalılaşmasına neden olacaktır. Su tesisatı problemleri ihmal edilmemelidir. Tesisatta yaşanan bir sorun, ev halkının günlük hayatını da olumsuz etkilemektedir.

Su Kaçağı Belirtilerinden Bazıları

Halılarda ortaya çıkan küflenmeler, aşırı rutubet, zeminlerdeki ya da duvarlardaki çatlaklar su kaçağına dair en önemli belirtilerden biridir. Musluklar kapalı olmasına rağmen borulardan gelen akan su sesleri de ciddiye alınmalıdır. En kesin belirti ise, yüksek faturalardır. Normalde olduğundan çok fazla miktarlarda fatura ödemeye başladığınızda, bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir. Su kaçağı yüzünden, yüksek faturalar ödemek zorunda kalmayın. Firmamız bir telefon ile sorunlarınızı çözmek için yola çıkacaktır.

10 Ekim 2002
1.631 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN