Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Ev ya da iş yerlerinde su kaçakları kısa bir süre içerisinde tamir edilmezse, daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle su kaçağı bulma yöntemleri çok önemlidir. Şimdi evde çok kolay bir şekilde su kaçaklarını bulabileceğiniz yöntemlerden söz edeceğiz.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Evde su kaçaklarını tespit etmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler vardır. İlk olarak su faturalarınızı kontrol edebilirsiniz. Mesela 4 ay önce gelen su faturanız, güncel faturanıza göre çok düşükse ama fazladan bir kullanım yapmadıysanız bu durum su kaçağından dolayı meydana geliyor olabilir. Ancak faturalarınızın birden artmasının başka sebepleri de olabileceği için bu durum tek başına yeterli olmamaktadır.

Sayaç Kontrolü Yaparak Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı bulma yöntemlerinin bir diğeri de sayaç kontrolü yapmaktır. Bunun için evinizdeki tüm musluk ve vanaları doğru bir şekilde kapatmanız gerekmektedir. Kapattığınızdan kesin olarak emin olduktan sonra evde çalışan bir çamaşır ya da bulaşık makinesi olmadığından da emin olmalısınız. Bu durumdan da eminseniz su sayacınızı kapatabilirsiniz. Su sayacını kapatmanızın sebebi de, bazen vanaları kapatmanıza rağmen su akışını durduramayabilirsiniz. Bu yüzden sayacı da kapatıp 10 dakika beklemeniz gerekir. Eğer 10 dakika geçtikten sonra su sayacını yeniden açtığınızda sayacın üzerindeki ok dönmeye devam ediyorsa, su kaçağı var anlamına gelmektedir.

Son olarak su kaçakları duvarlara zarar vermektedir. Su kaçağının bulunduğu yerlerdeki duvarlarda çatlaklar veya hafif şişlikler oluşabilmektedir. Bunu rutubet ya da kötü kokuyla da anlayabilirsiniz. Bu durumlar da su kaçaklarının olduğu anlamına gelir. Bahsettiğimiz su kaçağı bulma yöntemlerini doğru bir şekilde denedikten sonra evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı olduğuna karar verirseniz, hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

19 Ağustos 2018
520 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN