Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır

Su kaçakları ev ve iş yerlerindeki tesisatların en yaygın görülen problemlerinden biridir. Her ne kadar su kaçakları çok kolay bir şekilde anlaşılıp tamir edilse de bazen su kaçağı çok küçük olduğu ve bu nedenle de anlaşılamadığı için sorun büyür ve tamir edilmesi zorlaşır. Bu yazımızda su kaçağı sorununun büyümemesi için sizlere su kaçağı nasıl anlaşılır konusunda bilgiler vereceğiz.

Su Kaçağını Anlama Yolları Nelerdir?

Su kaçağını anlamak için pek çok yol vardır ve bunların hepsi evde kolaylıkla yapabileceğiniz şeylerdir. Genellikle insanlar evdeki rutubet ya da duvarlardaki şişliklerden dolayı su kaçağı olduğunu anlamaktadır. Ancak bu belirtiler büyük su kaçaklarının belirtileridir yani bu durum uzun süredir olan bir su kaçağına işaret etmektedir. Bu noktadan sonra da firmamızı arayarak sorunun çözülmesi için yardım isteyebilirsiniz. Fakat su kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna daha temelden cevap verip, sorun büyümeden su kaçağı bulunursa, sorun daha çabuk ve kolay çözülecektir.

Öncelikle su faturaları, su kaçaklarını anlamanın en kolay yoludur. Eskiye göre kullandığınız başka bir kaynak yoksa mesela yeni bir çamaşır makinesi almadıysanız ama faturalarınız birden çok yükseldiyse, su kaçağı olma ihtimali yüksektir. Tabii kesin bir şey söylemek için firmamızı aramanız ve ekiplerimizin gelerek yerinde tespit yapması gerekmektedir. Ancak yüksek faturalar genellikle su kaçağı ile sonuçlandığı için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Sayaçla Su Kaçağı Tespiti

Evde ya da iş yerinde su kaçağı bulurken kullanılan en kesin yöntem ise sayacı kontrol etmektir. Su sayaçları kontrol edilirken, işlem doğru yapılmadığı için su kaçaklarından emin olunamayabilir. Eğer su kaçağı şüpheniz varsa ilk olarak evinizde ya da iş yerinizde bulunan tüm muslukları hatta vanaları da kapatmalısınız. Ardından su sayacınızı da kapatıp 10 dakika kadar beklemelisiniz. Bu sırada çamaşır ve bulaşık makineniz de çalışıyorsa mutlaka durdurmalısınız. 10 dakikanın ardından sayacı açtığınız an çalışmaya devam ediyorsa, bu durum su kaçağı nasıl bulunur sorusunun en bariz göstergelerinden biridir.

23 Ağustos 2018
637 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN