Sosyal Medyada Biz}

 Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir

 Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir

Şehir hayatının en önemli problemlerinden birisi de su kaçağıdır. İnşa edilen konutların duvarlarının içerisinden geçen ve kanal adı verilen borular, ev ve işyerlerinde kullanılan pis ve temiz suyu tahliye etmek için tasarlanmıştır. Ancak belli dönemlerde bu kanallar çeşitli sebeplerden dolayı görevini yerine getirmemektedir. Bu tip olumsuz durumların ortaya çıkmasındaki en büyük sebep de, suyu tahliye eden boru ve kanalların eskimesidir. Eskiyen ya da zarar gören borular, sızma yaparak, suyun dışarıya doğru kaçak bir şekilde ortaya çıkmasına sebep olur. Gündelik hayatı olumsuz bir şekilde etkileyen bu sorunu çözmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu noktada akla gelen soru ise su kaçağı nasıl tamir edilir sorusudur.

Su kaçağı nasıl tamir edilir sorusuna cevap vermek için öncellikle eskiden çok sık bir şekilde kullanılan ilkel yöntemlere bakmak lazımdır. Eski yöntemlere göre bir bölgede olan su kaçağını tespit etmek için, evin duvarları, tabanı ya da tavanı yıkılmaktaydı. Adeta enkaza dönüşen bu yöntem sonrasında ise, duvar içlerinden geçen borular dışarı çıkarılarak tek tek kontrol edilmekte ve böylelikle sorun çözülmeye çalışılmaktaydı. Ancak bu yöntem hem çevreye verdiği zarar hem de maliyet açısından son derece ilkel bir işlemdir. Gelişen teknoloji ile beraber su kaçağı nasıl tamir edilir sorusu, artık daha kolay bir şekilde cevaplanmaktadır. Çünkü bu alanda faaliyet gösteren firmalar, yurtdışından aldıkları son sistem makineler ile sorunu kolay bir şekilde çözmektedir. Görüntüleme ya da dinleme usulüne göre çalışan bu firmalar, kanal ya da boru içlerine kamera sistemine sahip aletler sokarak, su kaçağı olan yeri kolay bir şekilde tespit edebilmektedir. Dinleme sistemine göre ise gene teknolojik makineler kullanılmakta ve duvarlar bu makine sayesinde dinlenebilmektedir. Gelen sesin değiştiği yer, kaçağın da olduğu yer anlamına gelmektedir. Bundan sonraki işlemde sadece sızma olan tesisat değiştirilmektedir. Ya da sızma yapan yer, kimyasal çözeltilerle kapatılmaktadır.

Artık su kaçağının tamir edilmesi zor bir işlem olmaktan çıkmıştır. Bu alanda faaliyet gösteren profesyonel firmalar, teknoloji sayesinde bu problemi kolay ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.

18 Mayıs 2018
1.463 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN