Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Sorunları

Su Kaçağı Sorunları

Su kaçağı problemi uzun yıllardır bizi zor duruma sokan bir sorun. Maddi açıdan bize getirdiği külfet ve yaşadığımız ortamlardaki inşaat angaryası uzun yıllardır belimizi büküyor. Hatta komşuluk ilişkilerimizde bile etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. En çok karşılaşılan su kaçağı sorunlarını temiz su boruları, gider su boruları ve kalorifer tesisatındaki kaçaklar olarak değerlendirebiliriz.

Sürekli büyüyen inşaat sektöründe, inşaat firmaları malzeme ve işçilik maliyetini düşürebilmek için ucuz malzeme ve kalifiye olmayan eleman çalıştırdığında bu tarz problemlerle sıklıkla karşılaşıyoruz. Su kaçağı sorunlarına önlem olarak gerekli bakımları yaptırmak da bize düşüyor. Bu bakımlar sayesinde su boruları biraz da uzun ömürlü ve dayanıklı olabiliyor.

Su kaçağı tesisatları yaşadığımız yerlerde gözle görülür şekilde belirmediği için bulunması ve onarımı kolay yapılamıyor. Bu nedenle su kaçağı sorunlarını tespit etmemiz oldukça zaman alıyor. Aynı tüketimi yaptığımız halde gelen yüksek faturalar bizi bu konuda ilk uyaran problem olarak karşımıza çıkıyor. Su kaçağı sorunlarını genellikle alt komşumuzun mutfak, tuvalet ve banyo tavanlarında lekelenmeler ve kabarmalar yüzünden şikâyetiyle fark ediyoruz.

Böyle bir sorunla karşılaştığımızda hemen bir tesisatçı çağırıp problemin nereden kaynaklandığını bulmasını isteriz. Tesisatçımızın işinin ehli olması ve gerekli tamiratı yapması ilk önceliğimizdir. Ancak su kaçağı sorunlarını tespit etmek oldukça zor bir işlem. Bu da bize büyük bir maddi külfet demek oluyor. Tesisatçılık sektörününde teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte bu problemimiz hafiflemiş görünüyor.

Su kaçağı tespit cihazı isimli ürünle birlikte tesisatçılar da müşterilerine kolay çözümler sunarak sektörde büyümeyi amaçlıyorlar. Bu cihazla birlikte tesisatçılar, vanaların açıp kapayarak harcadıkları zamanı, kaçağın tam olarak nerede olduğunu bulabilmesi, gereğinden fazla seramiğin veya duvarın kırılarak müşterilerini maddi zarara uğratması ve birkaç günlük inşaat işlerini en aza indirgemesine yardımcı oluyor. Bu cihazı kullanan tesisatçılar tam olarak kaçağın nerede olduğunu bulabiliyorlar. Böylelikle daha az kırım-döküm işlemi yaparak gerekli tamiratları yapıyor ve su kaçağı sorunlarımızı ortadan kaldırıyor. Gelişen teknoloji ile hayat kolaya indirgenmiş ve sorunlar kolayca halledilmiş oluyor.

20 Mayıs 2018
1.479 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN