Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Sorununda Etkili Çözüm

Su Kaçağı Sorununda Etkili Çözüm

Evlerdeki su sistemleri zaman zaman arızalanabilir. Bu sistemlerdeki bir sorun, ciddi boyutlara ulaşmadan önce çözülmelidir. Suyu etkili bir şekilde kullanamamak, hem ekonomik hem de sosyal yönden ev halkını olumsuz etkilemektedir. Firma olarak, en çok şikayet edilen su kaçağı sorunlarına etkili çözümler getirmekteyiz. Kısa süre içerisinde, oluşan sorunu çözmek için teknolojik ekipmanlarımızdan destek almaktayız.

Su Kaçağının Tespiti

Su kaçağı tespiti, teknolojinin sağladığı ekipmanlar sayesinde hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Firmamızda bu ekipmanları kullanan kişiler, uzman kişiler olarak yetiştirilmişlerdir. Teknolojik ekipmanlar sayesinde, su kaçağının var olduğu bölgenin tahribatına gerek kalmamaktadır. Herhangi bir yıkım gerçekleşmemesi, müşterinin de gereksiz masraf ödemesine engel olmaktadır. Daha profesyonel bir hizmet için, gelişmiş yöntemleri kullanan firmalar tercih edilmelidir. Günümüzde su kaçağı problemi yaşayanların önemli bir kısmı, eski tip yöntemleri kullanan, sorunu yıkım yaparak araştırmaya çalışan ekipleri tercih etmektedir. Bu eski tip yöntemler, evlerde kalıcı hasarların meydana gelmesine bile neden olabilir.

Su Kaçağı Belirtileri

Müşterilerimiz, evlerinde su kaçakları olup olmadığını kendi gözlemleri ile de anlayabilirler. Kişisel tespitleri yapıldıktan sonra, firmamızla iletişime geçilerek sorunun kaynağı ve çözümü net bir şekilde bulunabilir. Zeminde bulunan su kaçağının birkaç belirtisi olabilmektedir. Batarya ve musluklar kapalı olduğu halde tesisat borularından su sesi gelmesi, su kaçağı belirtisi olabilir. Zeminde ya da duvarlarda oluşan çatlaklar da su kaçağı belirtisi olarak değerlendirilebilir. Halıların altında küf oluşması ve aşırı rutubet gözlemlenmesi, zeminden bir su sızıntısı olduğunu gösterir. Su kaçağı söz konusu olduğunda görülebilecek en önemli belirti ise, faturalardaki normalden fazla borç gözükmesidir.

Kullanılan Cihazlar

Su kaçağı bulma işlemi için kullanılan cihazlar, hasara neden olmadan çözüm sağlayabilmektedir. Özel elektromanyetik amfi cihazı, Elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı, Elektroakustik cihaz yardımı ile su kaçağının nerede olduğu kesin olarak belirlenebilmektedir. Eski tip yöntemlerde, su kaçağının olduğu muhtemel yer kırılır. Eğer sorun o bölgede değilse, müşteriye boş yere tamirat masrafı çıkar. Tekrar bir kırma işlemi yapılarak su kaçağının olduğu yer açığa çıkartılır. Bu gibi zahmetli yöntemlere para vermek yerine, firmamızın sağladığı pratik ve ekonomik hizmetlerden yararlanmayı tercih edebilirsiniz.

13 Ekim 2002
958 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN