Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tamiratı Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tamiratı Nasıl Yapılır?

Su kaçakları birçok yapıda görülebilecek bir sorun olup tesisatların kırılması ile gerçekleşen bir problemdir. Su kaçağı evlere su basmasına ya da birçok problemi neden olacağı gibi evinizin zarar görmesine de neden olabilir. Su tesisatlarında oluşan çatlakların tespit edilmesi ve tamir edilmesi şirketimiz tarafından yapılabiliyor olup kalıcı bir şekilde tamir edilmeye Müsaittir. Su borularında ortaya çıkan su kaçakları genellikle evde ki tesisatın kontrol edilmemesi ya da herhangi bir tıkanıklığın oluşması ile ortaya çıkabiliyor. Su kaçakları tamir edilebilir bir problem olduğu için firmamıza başvurarak su kaçağı probleminden kurtulabilirsiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Evlerde işyerlerinde ya da herhangi bir yapıda kullanılan su tesisatları kaçak vererek en başta küçük problemler yaratabiliyor. Su kaçaklarının tamir edilmemesi ile eve su basması ya da tamamen yapının su tesisatının çökmesi gibi problemlerle karşılaşılabilir. Su kaçağı tamirleri termal cihaz ya da ses cihazı çıkmadan önceleri duvarların adım adım kırılması ile bulunmaktaydı. Termal ısı cihazlarının ve sesi iyi ileten cihazların ortaya çıkması ile su kaçağı tamirlerinde sadece duvarın su kaçağı yapan yeri kırılarak tamir işlemi tamamlanabiliyor. Sıcak su kaçağı Termal ısı cihazı ile tespit edilirken soğuk su kaçağı ise sesi iyi ileten cihazlar ile tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Önlenmez İse Ne Olur?

Su kaçağının önlemler ise  eve  ya da iş yerine herhangi bir su basma problemi ile karşılaşılabilir. Su kaçaklarının önemsenmemesi büyük sorunlara yol açacağı gibi aynı zamanda bu sorunların düzeltilmesi de zor olabilir. Su kaçağı bulma işlemini yapan şirketimiz nerede su kaçağı olduğunu tespit ettikten sonra kaçak olan yeri tamir ederek büyük problemlerin yaşanmasına engel olabiliyor.

Soğuk Su Kaçağı Tamiri Nasıl Olur?

Soğuk su kaçağı ve sıcak su kaçağı iki yöntem ile bulunuyor olup tesisat ustalarının yapması daha güvenilir bir tesisat kullanmanıza yardımcı olacaktır. Soğuk su kaçağı tespiti ise sesi iyi ileten bir cihaz ile duvarın arkasını dinleyerek su sesinin olduğu yerin kırılıp açılması ile su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.

28 Eylül 2002
1.852 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN