Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır

Su kaçaklarını tamir etmenin yeni yolları bulunmaktadır. Eskiden su kaçağı olduğu tahmin edilen yer kırılarak tesisat borularına ulaşılıyordu. Ardından kırılan bölgede su kaçağı varsa tesisat boruları değişiyor ya da dolgu malzemeleri yardımıyla bir çeşit yama yapılıyordu. Fakat günümüzde bu yöntemlerin hepsi tarih olmuştur. Su kaçağı tamiri nasıl yapılır derseniz, artık termal kameralı cihazlarla dakikalar içerisinde su kaçakları bulunup, tesisat boruları değişmeden tamir yapılabilmektedir. İlk olarak su kaçaklarını nasıl bulabileceğinizden bahsedelim.

Su Kaçakları Nasıl Bulunur?

Yazının girişinde de söylediğimiz gibi eskiden su kaçaklarını bulmak hem çok zordu hem de evlere ciddi zararlar vermekteydi. Fakat günümüzde termal kameralı cihazlar, duvarları kırmadan tesisat borularında ya da farklı yerlerde meydana gelen su kaçaklarını anında tespit edebilmektedir. Termal kameralı cihazlarla çok kısa bir süre içerisinde evinizdeki su kaçaklarının bulunmasını ve tamir edilmesini istiyorsanız, firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Su kaçaklarını bulduk, peki su kaçağı tamiri nasıl yapılır?

Su Kaçakları Nasıl Tamir Edilir?

Su kaçaklarının çeşitleri vardır. Eğer küçük su kaçaklarından bahsediyorsak bunun için dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Sıvı plastik olarak geçen bu malzemeler, tesisat borularına eklenir ve su akışı sağlanır. Su akışı ile birlikte bu malzemeler su kaçağının olduğu kısımdan tesisat borusunun dışına çıkmaya çalışır ve böylece delik de kapanmış olur.

Büyük su kaçağı tamiri nasıl yapılır diye merak ederseniz de bunun için eğer su kaçağı çok büyükse tesisat borularınızın değişmesi gerekebilir. Ancak profesyonel ve deneyimli ekibimiz yalnızca değişecek boruyu çıkarıp takarak evinizdeki tüm tesisat sisteminin değişmesine engel olur. Böylece su kaçağının boyutu çok büyük bile olsa, tamir işlemi hem çok kısa sürer hem de başka bölümlere zarar vermemiş olur.

20 Ağustos 2018
583 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN