Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

 

Evlerde ve işyerlerinde yaşanılan en kötü sorunlardan biriside su kaçağıdır. Su kaçağı erken farkedilip giderilmezse ciddi sorunlara yol açabilir. Su kaçağını tespit etmek için çeşitli aletler kullanılarak kaçak olan yer tespit edilir ve sorun çözülür.

CI-Robert-Felker_leaking-ceiling_s4x3_lg-597x300 Su kaçağı tespit edilirken test pompası adı verilen bir alet kullanılır ve tesisata basınçlı su verilir. Verilen basınçlı suda basınç seviyesinde düşme varsa sukaçağı var demektir. Ses cihazları yardımıyla su kaçağı olup olmadığı tespit edilir.

Eğer ses cihazı yardımıyla su kaçağı tespit edilemezse termal kameralarla kaçağın yeri tespit edilir. Termal kamerayla su kaçağının olduğu yer tespit edilir ve kaçağın giderilmesine çalışılır.

Kaçağın giderilmesi için yapılan çalışmalarda ortama fazla zarar verilmeden kaçak giderilmeye çalışılır. Bu şekilde hem kaçağın olduğu yer bir inşaat alanına dönüşmez hem de fazla bir maliyet oluşmaz.

Su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız bunun tespiti çok uygun bir fiyatla uzman kişilere yaptırabilirsiniz. Bu şekilde kaçağı en kısa sürede bulup sorunu kısa zamanda ortadan kaldırabilirsiniz.