Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçak Cihazı Bulma

Su Kaçak Cihazı Bulma

Evde kendi kendinize su kaçağı tespiti yapabilir ve bunun için vanaları tamamen kapatarak gözlemleyebilirsiniz. Ancak deneyeceğiniz tüm yöntemler sızıntıyı kesin olarak tespit etmenize yaramayacaktır. Bu nedenle kesin tespitte bulunmak için profesyonel ekipler su kaçak cihazı bulma yöntemleriyle anında sorunu noktasal olarak bulacaktır. Su kaçağı tespit firmaları özellike iki teknolojik yöntem kullanır. Bu yöntemler kameralı görüntüleme sistemleri ve akustik dinleme cihazı ile tespit etme yöntemleridir diyebiliriz. İkisi de sızıntı için kesin sonuç verecektir. Su kaçak cihazı bulma işlemi için profesyonel firmalardan yardım almalısınız.

Su Kaçağı İçin Termal Kamera Sistemi Nedir?

Su kaçak cihazı bulma işlemi için kullanılan termal kameralar sıcak su borularındaki sızıntının yerini anında tespit ettiği için önemlidir. Diğer cihazlardan eksik bir tarafı olsa da çoğunlukla yardımcı cihaz olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Sıcak su borularının tespiti yapılacak ve sızıntının da önüne geçilecektir. Pis su kameraları da sızıntıları önlemek için pis sularda kullanılan kameralardan biridir.

Su Kaçağı İçin Kullanılan Profesyonel Cihazlar Nelerdir?

Su kaçak cihazı bulma işlemi için kullanılan diğer yöntemlere baktığımız zaman nem ölçer ve akustik dinleme cihazları da karşımıza çıkmaktadır. Akustik dinleme cihazları noktasal olarak ses dalgalarından hareket ederek su kaçağının tespitini yapar. Böylece evinizde fayansların kırılmasına ya da boruların açılmasına gerek kalmaz. Nem ölçer de son zamanlarda sıklıkla kullanılan teknolojik su tespiti cihazlarından biridir diyebiliriz.

01 Eylül 2018
1.386 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN