Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçaklarının Tamiri Nasıl Olur?

Su Kaçaklarının Tamiri Nasıl Olur?

Evinizde veya iş yerinizde yaşadığınız problemlerden ötürü her türlü işlemin rahatlıkla ve ödeme açısından da ekonomik bir şekilde yapılabilmesi için mutlaka yeni tekniklerin kullanılması gerekecektir. Aksi taktirde zaten su kaçağı tamiri işleminden çok, duvarların ve hattın tamiriyle ilgili durumlar için para ödenmesi gerekir. Bu tarz durumların oluşmaması için de direkt olarak son nokta bulunarak tespit edilmesi mümkün olabilir.

Kırmadan Tamir Nasıl Yapılır?

Kırmadan yapılacak bir tamir şuan için mümkün değil fakat geçmiş yıllardaki teknolojinin az olduğu durumlarda hatta yaşanan sorunların her biri deneme yanılma yoluyla kendini gösteriyordu. Doğal olarak da herhangi bir şekilde ilk kırma işleminde hasarın nerede oluştuğunu ve borunun nereden çatladığını bulmak da zor olabiliyordu. Fakat artık herhangi bir sorun ortaya çıkmaksızın da su kaçakları güncel teknikler ve cihazlar aracılığıyla kaynak sular için de aşırı soğuk sular için de tespit edilebilecek şekilde değerlendirilebiliyor. Buna ek olarak kırmadan tamiratın yapılabilmesi için de öncelikle hangi tamir yönteminin seçileceği ve hattın durumu da önem teşkil ediyor. Tamirin soğuk su hattının kontrolünde ve kaçağın tespitinde yapılmak istenmesi halinde dinleme cihazına benzer hassas bir cihaz tercih edilir. Sıcak suların geçmesi üzerine tasarlanan hatlarda ise termal kameralar aracılığıyla duvarın arkası görülebilir ve suyun şerit halinde gitmediği, dışarıya doğru taştığı anlaşılabilen alanlarda da tamiratın yapılması çok daha kolay olacaktır.

Tespitte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok uzun süredir dikkat çeken ve artık özellikle de tespit edilebilecek olan sorunlarla ilgili girişimlerde bulunulması için mutlaka su kaçağı bölgesi öngörülebilmelidir. Sonrasında zaten ustalar gelecek ve soğuk su kaçağı bulunuyorsa veya kaynak su kaçağı bulunuyorsa da gereken cihazlarla ölçümlerini ve su kaçağı tespiti ile ilgili işlemlerini yapacak ve çalışmalarına başlayacaklardır. Kırma işlemleriyle ilgili olarak ortaya çıkan sonuçlar aslına bakıldığında değerlendirmeye uygun bir şekilde kendini gösterebilecek yapıda olması isteniyor. Tespitle ilgili olarak çok uzun süredir bazı problemlerle karşılaşılıyordu fakat artık yeni cihazlar sayesinde suyun problemle karşılaşılan bölgesi tespit edilerek tüm problemleri de ortadan kaldırılabiliyor.

28 Kasım 2002
1.669 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN