Sosyal Medyada Biz}

Su Sızıntısı

Su Sızıntısı Bulma Yöntemleri

 

Bir evde en çok kullandığımız şey sudur. Temizlik imandan gelir sözü de suyu kullanmamızda çok etkilidir. Temizlik sağlığımızın korunması için şarttır.

Başlıksız-4  Duş alırken, lavabolarımızı temizlerken, kaloriferli evde ısınırken, bulaşık yıkarken hep su kullanırız.Bu kadar çok su kullanılınca belli zamanlarda oluşan su sızıntısı kaçınılmazdır. Bunun birçok nedeni vardır. Yeni bir evde dahi olabilir. Boruyu döşeyen ustalar özenli çalışmamıştır ve su sızıntısı gerçekleşmiştir.

Özellikle sıcak suların belli bir zaman sonra boruyu aşındırması sonucu da su sızıntısı olabilmektedir. Evin tesisatı eski olduğu için de borular aşınmış ve kaçak vermiş olabilmektedir. Bu kaçaklar oluştuğu zaman kendiniz su sızıntısı önlemi için kaçağın yerini bulmaya çalışabilirsiniz. Başarılı da olabilirsiniz.

Sızıntıyı bulduktan sonra eski yöntem bir işlem gerçekleştirebilirsiniz. Sızıntı yerini kapamak, bağlamak gibi bir işlem geçici bir çözüm olabilir. Ancak denemeden bilemezsiniz. Ya da kaçak onaran kimyasallar ile de çözüm bulabilirsiniz. Yine de sorununuz geçmediyse işinin uzmanlarından yardım almanız gerekmektedir.