Sosyal Medyada Biz}

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Tesisatlarda meydana gelen arızalara baktığımızda en yaygın arızanın su kaçağı olduğunu görüyoruz. Şirketimize en çok gelen şikayetlerden biri olan su kaçakları, kısa bir süre içerisinde çözüme ulaştırılmayınca çok ciddi arızalara yol açabilmektedir. Böyle durumlar yaşamamak için evinizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız hemen firmamızı arayarak yardım istemelisiniz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Eskiden termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılamadığı için, su kaçağı olan yerdeki tesisat borularına ulaşmak amacı ile duvarlar kırılmaktaydı. Üstelik bu işlem, uzman kişiler tarafından yapılmadığında gerçek anlamda tesisatın zarar görmesine neden olmaktaydı. Ancak günümüzde termal kamera ile su kaçağı tespiti oldukça yaygın ve pratik bir yöntem haline gelmiştir.

Evinizde ya da iş yerinizde bazı belirtiler sonrasında su kaçağı olduğunu tahmin etmenin pek çok yolu vardır, az sonra onlardan da bahsedeceğiz. Eğer bu belirtilerden sonra su kaçağı olduğunu düşünürseniz hemen bizi aramalısınız. Ekiplerimiz başta belirtilerin olduğu bölümleri daha sonra da tüm evi tarayarak termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmaktadır. Bu işlem sırasında duvarlarınıza hiçbir zarar verilmez. Çünkü termal kamera, tesisat borularınızın içini açık bir şekilde görebilmekte ve bizlerin de su kaçaklarını çok kısa ve pratik bir şekilde tespit edebilmemizi sağlamaktadır.

Su Kaçağı Olduğunu Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Su kaçakları kendilerini ilk olarak su faturaları ile belli eder. Su faturalarınız birden çok hızlı bir şekilde artmaya başladıysa bu durum su kaçağından kaynaklanabilir. Çünkü su kaçakları suyun durdurulmasını engellemektedir. Yani siz 10 litre su kullansanız bile su akışına engel olamadığınız için su faturanızda 20 litre yazabilir. Bunun haricinde su kaçakları rutubet, kötü koku gibi şeylere de neden olmaktadır.

21 Ağustos 2018
574 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN