Sosyal Medyada Biz}

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Lavabo tıkanıklığı ve su kaçakları, tesisat sorunları içerisinde en çok karşılaşılan ve can sıkıcı durumlardan bazılarıdır. Evinizdeki ya da iş yerinizdeki lavabolar tıkandığı zaman mutlaka açılması gerekir. Aksi takdirde sizleri son derece rahatsız edecek olan bir koku yayılacaktır. Siz bu sorunu, kendi yöntemlerinizle çözmeye çalışabilirsiniz fakat çoğu zaman başarılı olamayabilirsiniz.

Borular Neden Tıkanıyor?

İş yerlerinde veya evlerde en sık karşılaşılan problemlerden biri de gider borularının tıkanıklığıdır. Mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları, çay artıkları, ve yağ atıkları mutfak gider borusunun tıkanmasına yardımcı olan sebeplerden bazılarıdır. Tıkanan tuvalet gider borusu ise; buna sebep olan etkenler, çok fazla atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, çeşitli yabancı cisimler, çocuk bezleri ve oyuncakları, naylon poşet ve buna benzer nesnelerdir. Banyo gider borusu tıkanıklında ise gidere atılan saç kılları ve sakal kılları borunun içinde topaklaşıp serleşerek borunun tıkanmasına sebep olur.

Bu borular tıkandığında hiç endişe etmeden bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel yöntemlerimiz sayesinde su kaçağı ve boruların tıkanıklığına sebep hangi cisim olursa olsun fayansları kırmadan ve mevcut alana zarar vermeden sorununuza çözüm oluyoruz.

Tıkanan Borular Nelere Yol Açar

Lavabodaki su tıkanmaya bağlı olarak yavaş ilerlemeye başlar. Tıkanıklık seviyesi arttıysa, su akacak yol bulamadığı ve gider borusunda ilerlemeyeceği için geri gelmeye başlayacaktır. Bu da lavabonuzun taşması demektir. Tıkanma sonrasında, pimaşların ek yerleri sızdırma yapacağından ötürü alt kattaki daireye su sızmaya başlar. Bulaşık makinelerinde olan aşırı yağlanma sonucu gider tıkanabilir. Tıkalı gider sonucu lavaboda oluşan ağır ve pis koku tıkanıklık belirtisidir.

Sizlere profesyonel hizmet sağlayan firma olarak bizler, su kaçağı tespiti konusunda sizleri zahmete sokmadan ve yormadan, lavabonuzu kırıp dökmeden, makinelerle, lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veriyoruz.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri Nelerdir?

Pompa ile basınç sayesinde lavaboyu açmaktır ve genelde herkes bu yöntemi ilk seçenek olarak kullanır. Bu işlem başarısız olduysa, gideri basınçlı su ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntemde işe yaramadı ise, lavaboya kaynar su dökerek, suyun yüksek sıcaklığı sayesinde tıkanık olan yerdeki birikintiyi parçalamaya çalışabilirsiniz.

Bütün bu saydıklarımızın hepsini bir kenara bırakıp işi uzman ellere bırakmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Bizler; mutfağınızı ya da banyonuzu kırıp dökmeden robot makine ile su kaçağı bulma ve lavabo tesisat açma servisi veriyoruz. Son derece gelişmiş kamera sistemlerimiz sayesinde lavabonuzun tesisatını aynı gün içerisinde ve sizleri hiç zahmete sokmadan açıyoruz.

30 Kasım 2010
2.046 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN