Sosyal Medyada Biz}

Tıkanık Lavaboyu Açma

Tıkanık Lavaboyu Açma

Tıkanık lavaboyu açmak için pek çok yöntem kullanılabilir. Lavaboların tıkanması günlük hayatın akışını bozar ve kötü kokuya neden olabilir. Evinizde daha büyük tesisat problemlerinin çıkmasını istemiyorsanız tıkanık lavaboyu açma yöntemlerinden birini kullanmanız ve bu sorunu en kısa sürede halletmeniz gerekir. Çünkü zaman içerisinde borulardaki tıkanıklık artabilir ve lavabo tamamen kapanabilir. Bu nedenle tıkanık lavaboyu açma işlemi önemlidir.

Lavaboyu Açma Yöntemleri Nelerdir?

Lavaboyu açmak için kullanılan yöntemlerin başında pompa gelir. En bilinen yöntemlerden biri olan pompalar nalburlarda kolaylıkla satılmaktadır. Herhangi bir kimyasal kullanmadan pompalar sayesinde hem mutfak hem de banyo lavabosu açılabilir. Tıkanık lavaboyu açma yöntemlerinden biri de kimyasal kullanmaktır. Kendi evinizde de gider yapabilir ve doğal yöntemlerle tıkanıklığı açabilirsiniz. Karbonat ve benzeri maddelerle doğal gider yapabilirsiniz. Farklı kimyasal ürünler de satılmaktadır. Bunları düzenli olarak kullandığınızda lavabo tıkanıklıklarının önüne geçebilirsiniz.

Lavabo ve Tuvalet Neden Tıkanır?

Tıkanık lavaboyu açma yöntemlerini hiç denememek istiyorsanız bunun için tıkanmamasına özen göstermeniz gerekir. Bunların başında yemek artıklarını lavaboya atmamak gelir. Büyük yemek artıkları borularda birikerek tıkanıklığa sebebiyet verecektir. Tuvaletlerde atılan kağıt mendiller ve bezler de aynı soruna neden olur. Ayrıca giderin doğru eğimde olması da önemlidir. Çimento ve benzeri inşaat malzemelerinin boruda birikmesi de lavaboların tıkanmasına ve giderde sıkıntılar olmasına neden olabilir. Bu nedenle tüm bunlara dikkat ederek lavaboları daha bilinçli kullanmak gerekir.

17 Eylül 2018
621 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN