Sosyal Medyada Biz}

Tıkanık Pimaş Açma

Tıkanık Pimaş Açma

Tuvaletlerde ve banyo pimaşlarında zaman zaman can sıkıcı tıkanıklıklar olabilir. Bu tıkanıklıkları gidermek için yapılması gereken lavabo açıcılar kullanmak ya da profesyonel olarak yardım almaktır. Tıkanık pimaş açma işlemi için danışacağınız profesyoneller size tıkanıklığın nedeni de söyleyecektir. Pimaş açma işlemi için kullanmanız gereken kimyasallar da hazır olarak satılmaktadır. Evinizde karbonat ve sirke karıştırarak kendi karışımınızı da tıkanan pimaşlara dökebilirsiniz. Tıkanık pimaş açma işlemi bu şekilde de çözüme kavuşabilir.

Banyo Tıkanıklığı İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tıkanık pimaş açma servisinden yararlanmadan önce önlem almayı unutmamalısınız. Banyo tıkanıklığının en büyük sebebi kesinlikle saç birikimidir. Bu nedenle her banyo sonrasında gider ızgarasında biriken saçları temizlemeyi unutmamalı ve daha büyük sorunların önüne geçmelisiniz. Saç ve kıl birikimleri zaman içerisinde gideri ciddi anlamda tıkadığı zaman bunu evde kendi yöntemlerinizle açamayabilirsiniz. Bu da önünü alamayacağınız ciddi sorunlara neden olabilir.

Evde Tıkanıklık Problemi Nasıl Giderilir?

Tıkanıklığın ne derece olduğu kendi yöntemlerinizle açabileceğiniz gibiyse evde bunu çözebileceğiniz yöntemler vardır. Bu nedenle profesyonel yardım almadan evinizde tıkanıklığı açabileceğiniz en basit yöntem klasik pompa yöntemidir. Bilhassa mutfak lavabolarında ve tuvalet tıkanıklıklarında kısa çaplı tıkanıklıkları giderir. Tıkanık pimaş açma için sıcak su dökme gibi yöntemleri de kullanabilirsiniz. Bu ikisi dışında mutfak lavabosunu açmak için kullanabileceğiniz bir başka seçenek de gider borusunu gevşetmek ve tekrar daraltarak suyun akmasını sağlamaktır.

15 Eylül 2018
574 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN