Sosyal Medyada Biz}

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Tıkanıklık Açma Kimyasalı

Tıkanık mutfaklar ve lavabolar kendinizi çok çaresiz hissetmenize neden olabilir. Bu sorunun çözüme kavuşması için yapmanız gerekenlerin başında sorunun kaynağına inmek gelir. Çünkü tıkanıklıklar evinizde kötü kokulara da sebep olacaktır. Tıkanan lavabonuzu açmak için kendi yöntemlerinizi deneyebilir ya da kimyasallar kullanabilirsiniz. Tıkanıklık açma kimyasalı sayesinde sorundan tamamen kurtulabilir ve borularınızda suyun geçişine imkan tanıyabilirsiniz. Üstelik bunlar ağır kimyasallar olmadığı için koku olarak size zarar da vermeyecektir. Tıkanıklık açma kimyasalı için kendi karışımlarınızı da deneyebilirsiniz.

Hangi Kimyasallar Tıkanıklık Açar?

Tıkanıklık açma kimyasalı için çoğu zaman pratik yöntemler kullanabilirsiniz. Bunların başında da karbonat ve sirkeyi karıştırmak gelir. Karbonat ve sirke beraber kullanıldığı zaman tıkanıklıkları kısa sürede çözecek ve sorunu ortadan kaldıracaktır. Ancak hazır satılan kimyasalları da kullanabilir ve bunlarla sorunu çözmek isteyebilirsiniz. Karbonat ve tuz ikilisi de çok fazla kullanılır. Lavabo açıcı olarak satılan ürünlerden kolaylıkla marketlerde bile bulabileceğinizden tıkanan lavabonuzu açabilirsiniz.

Tıkanıklığı Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Tıkanıklık açma kimyasalı dışında kullanabileceğiniz farklı geleneksel yöntemler de vardır. Ancak sorunu çözmek dışında soruna odaklanmak da önemlidir. Eğer lavabonuza sürekli yemek atıkları atıyor, çöpleri biriktiriyorsanız zamanla bunlar lavabo borularınızın tıkanmasına neden olacaktır. Çözüm için mutlaka tıkanıklığı önleyici kimyasallar kullanmak zorunda kalacak ya da profesyonel firmalarla görüşerek bir ekibin tıkanan lavaboyu açmasını sağlayabileceksiniz. Tüm yöntemlerden önce tıkanan lavaboyu boruyla açmayı deneyebilirsiniz diyebiliriz.

23 Eylül 2018
560 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN