Sosyal Medyada Biz}

Tuvalet Açmak

Tuvalet Açmak

Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız ve gündelik hayatımızın bir parçası olan tuvaletler, çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu tıkanmaların birçok sebebi vardır. Çok fazla tuvalet kağıdının kullanılması, zamanla bu kağıtların tuvalet borularında yer alan dirsek bölümüne sıkışması, tuvalet tıkanmalarının başlıca sebeplerindendir. Bir diğer sebep ise, tuvalet borusuna kaçan yabancı maddedir. Yabancı maddenin boru içerisinde kalması ve su ile gitmemesi de bir diğer sebep olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tuvalet açmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin başında ise pompa kullanarak tuvaleti açmaya çalışmak gelmektedir. Ancak yabancı madde katı ve inatçı ise bu yöntem hiçbir işe yaramamaktadır. Diğer bir yöntem ise kimyasal madde kullanarak, tuvaletteki tıkanıklığı açmaya çalışmaktır. Bu yöntem de kesin bir çözüm getirmemektedir. Eğer tıkanıklığa sebep olan yabancı madde sert bir özelliğe sahip ise, kimyasal madde bu sorunu gideremez ve tuvalet borularına da zarar verebilmektedir. Tazyikli su kullanarak tuvalet kanalını açmaya çalışmak ise en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Fakat yabancı maddenin büyük ve katı olması bu yöntemi de başarısız kılabilmektedir. Son dönemde gelişen teknoloji ile beraber tuvalet açmak daha basit bir hale gelmiştir. Yurtdışından ithal edilen kameralı robotlarla, tuvalet tıkanıklığını açmak son derece kolay bir hal almıştır. Kamera sistemine sahip olan bu alet, tuvalet borusunun içerisine sarkıtılarak, kanal içerisinden görüntü almaktadır. Alınan görüntü, dışarıdaki bilgisayara aktarılmakta ve sorun olan bölge anında tespit edilmektedir. Bundan sonraki işlem ise bu yabancı maddenin su yolu ile gitmesini sağlamaktır. Eğer yabancı madde büyük ise, gene bu alet sayesinde parçalama işlemi uygulanmakta ve yabancı madde küçük parçalara ayrılarak sorun çözülmektedir. Eğer parçalanan maddenin artıkları tuvaleti tekrar tıkayacak düzeyde ise, bu defa vakum sistemi ile yabancı madde dışarıya çekilmektedir.

Tuvalet açmak, eski yöntemlerle çok zor bir şekilde çözülürken, gelişen teknolojinin getirdiği kolaylık ile artık daha kısa sürede ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Böylelikle boruların kırılmasına gerek duyulmadan, tuvalet tıkanıklığı son derece hızlı ve basit bir şekilde sonlandırılmaktadır.

04 Mayıs 2018
1.419 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN