Sosyal Medyada Biz}

Yenibosna Su Kaçağı Tespiti

Yenibosna Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatının olduğu her yer, su kaçağı olma riskiyle karşı karşıyadır. Su sızıntıları çok önemli olmayan bir problemmiş gibi gözükse de aslında daha büyük sorunlara neden olabilir. Yenibosna su kaçağı tespiti için arayacağınız firmalar sizin farkedemediğiniz sızıntıları da farkedecektir. Her zaman gözle görülemeyen sızıntılar zaman zaman da kendisini belli eder. Evinizde çok fazla nem hissedebilir, küflenme sorunu yaşayabilirsiniz. Su faturalarınız da zaman içerisinde artış gösterecektir. Tüm bunlar evinizde su sızıntısı olabileceği anlamına gelir. Önlem almak için bir an önce profesyonel firmalara danışmanız gerekir.

Su Kaçağı Tespitlerinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Su kaçağı tespitlerinde kullanılan yöntemleri profesyonel firmalardan daha detaylı öğrenebilirsiniz. Öncesinde su sızıntılarını bulmak için evde yoğun bir tadilat yapılıyordu. Yenibosna su kaçağı tespiti işlemi için profesyonel cihaz kullanmayanlar, evinizdeki boruları ve fayansları kırabilmektedir. Boru ve fayansların kırılması evde yoğun bir tadilat yapılmasına neden olur ve su sızıntısı ekonomik anlamda çok masraf yaratır. Bu sizi zaman anlamında da uğraştırır. Oysa günümüzdeki teknolojik aletlerle, sızıntıların ana kaynağı çok kısa sürede, kırma ve benzeri işlemler yapılmadan bulunabilmektedir.

Akustik Dinleme Cihazı Yöntemi: Yenibosna su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı kullanan firmalar, ses dalgalarının değişiminden su sızıntısının kaynağını bulur. Ses değişimlerini hassas bir şekilde duyan cihaz ve hassas kulaklık, profesyonel kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu sistem bar basıncı düşük olan dairelerde de basınç arttırma işlemi yapılarak kullanılabilir. Akustik dinleme cihazı yöntemi temiz su tesisatının olduğu bölgelerde kullanılacaktır. Detaylı bilgiler için firmadan yardım alabilirsiniz.

Termal Kamera Yöntemi: Termal kamera, ısıya göre değişen ekranıyla, aynı akustik sistemde olduğu gibi, fayans ve boru kırmadan sızıntıyı tespit eden bir yöntemdir. Termal kamera yöntemi ile sızıntının olduğu alan ekranda daha farklı bir renkle görülecektir. Sorunun kaynağı böylece kolaylıkla bulunabilecektir. Yenibosna su kaçağı tespiti yapan firmalar hem akustik dinleme cihazını hem de termal kamera cihazını kullanmaktadır. Hangi yöntemle yapılacağına profesyoneller karar verecek ve evinizdeki tesisata en uygun yöntemi bulacaktır.

29 Ağustos 2018
1.203 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN