Sosyal Medyada Biz}

Yerden Isıtma Su Kaçağı Tamiri

Yerden Isıtma Su Kaçağı Tamiri

Yerden ısıtma sistemleri, kalorifer sistemlerine göre çok daha avantajlıdır ve daha çok ısıtma sağlamaktadır. Ancak yerden ısıtmalı sistemlerde tesisattan kaynaklanan problemlerin sayısı oldukça fazladır. Yani, tesisatı yapan şirket çok önemlidir. Eğer dikkatli olunmazsa ve profesyonel çalışılmazsa, evinizdeki tüm tesisata zarar gelebilir. Firmamız bu konuda profesyonel bir hizmet vermektedir. Hem yerden ısıtma tesisat kurulumları hem de su kaçağı tamiri gibi işlerde bizi rahatlıkla arayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Yerden ısıtmalı sistemlerde su kaçağı olduğunu anlamanın bazı yolları vardır. Eğer eviniz eskisi kadar ısınmıyorsa, tabanın bazı yerleri diğer yerlere göre çok soğuk oluyorsa ya da evinizin parkelerinde kabarmalar meydana gelmeye başladıysa bu durum yerden ısıtma tesisatınızda sorun olduğunu gösterir. Böyle durumlarda yerden ısıtma su kaçağı tamiri yapan firmamızı arayarak yardım istemelisiniz.

Yerden ısıtmalı sistemlerde bulunan borular, belli zaman geçtikten sonra bu çeşit arızalara neden olabilmektedir. Şirket olarak tüm tesisatı söküp su kaçağını bulmak yerine, termal kameralı cihazlar kullanıyoruz. Termal kameralı cihazlar yerden ısıtmalı sistemde meydana gelen su kaçaklarını anında bulmamızı ve yerden ısıtma su kaçağı tamiri yapmamızı sağlıyor. Böylece sisteminize de herhangi bir zarar verilmiyor.

Yerden Isıtma Su Kaçakları Nasıl Tamir Edilir?

Termal kameralı cihazlarla su kaçağı tespit edildikten sonra tamiri de çok kolay olmaktadır. Eğer sorun çok büyük değilse bazı kimyasallar kullanılarak borulardaki su kaçaklarının çok hızlı bir şekilde kapatılması sağlanmaktadır. Bu kimyasallar su ile karıştırılır ve tesisata gönderilir. Kaçağın olduğu bölüme gelen kimyasallar hava ile temas ettiği an çıkmak ister böylece su kaçağı da kapanmış olur. Yerden ısıtma su kaçağı tamiri yapmak günümüzde bu kadar kolay bir hale gelmiştir. Bu nedenle su kaçaklarından korkmamak gerekmektedir.

15 Ağustos 2018
592 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN