Sosyal Medyada Biz}

Yerden Isıtma Su Kaçağı

Yerden Isıtma Su Kaçağı

Su kaçakları pek çok alanda olabilmektedir. En yaygın görülen su kaçaklarından biri de yerden ısıtma su kaçağıdır. Yerden ısıtma sistemleri her ne kadar çok avantajlı olsa da, su kaçağı gibi arızalar yaşanabilmektedir. Yeni teknolojiler sayesinde su kaçakları çok kolay bir şekilde tespit edildiği için bu konuda sorun yaşarsanız firmamızı arayabilir ve sorunun en hızlı şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Hem ev hem de iş yerlerindeki su kaçakları nerede olursa olsun, tespit etmenin pek çok yolu bulunmaktadır. İlk olarak faturalarınız birden yükseliyorsa, evinizin taban kısımlarında durduk yere kabarmalar hatta çatlaklar meydana geliyorsa ya da ısıtma sisteminiz eskisi kadar ısıtmıyorsa muhtemelen orada bir su kaçağı problemi vardır.

Yerden ısıtma su kaçağını anlamanın bir diğer yolu da su sayacını kontrol etmektir. Su sayacını kontrol etmeden önce evinizdeki musluk ve vanalara ek olarak yerden ısıtma sisteminizi de tamamen kapatmanız gerekmektedir. Kapatma işlemleri bittikten sonra sayacı da 10 dakika kapalı bekletip açtıktan sonra hala sayaç dönmeye devam ediyorsa su kaçağı olduğunu kesin olarak anlayabilirsiniz.

Yerden Isıtma Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Yerden ısıtmalı sistemlerde su kaçağı olunca tüm tesisatın sökülmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak böyle bir durum mümkün değildir. Onun yerine, bu işlemler için kullanılan Protufist sıvısı sisteme enjekte edilir. Sıvı formdaki plastik malzeme, yerden ısıtma su kaçağı olan yerden çıkmak isteyeceği için kaçağı da kapatmış olur. Bu işlemden önce yerden ısıtmalı sistemdeki su akışının tamamen durdurulması gerekmektedir.  Bahsettiğimiz işlem evde yapılacak bir işlem değildir bu nedenle asla denememeli ve su kaçağı durumunda mutlaka bizi arayarak bu konuda yardım istemelisiniz. Böylece su kaçağı anında kapatılır ve sorun çözülür.

27 Ağustos 2018
665 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN