Sosyal Medyada Biz}

Zafer Mahallesi Su Kaçağı Tespiti

Zafer Mahallesi Su Kaçağı Tespiti

Duvarlarınızda rutubetlenme arttıysa, daha fazla nem görüyor ve gittikçe kötü bir koku alıyorsanız dairenizde su sızıntısı olabilir. Su tesisatı olan her yerde riskli olan su sızıntıları, önüne geçilmezse daha büyük sorunlara neden olabilir. Zafer mahallesi su kaçağı tespiti için danışacağınız uzmanlar, yeni teknolojik cihazlarla dairenize gelecek ve sorunu bu cihazlarla çözecektir. Artık eski su sızıntısı tadilatı yöntemi kalmamıştır. Duvarları, fayansları ve boruları kırarak su sızıntısını bulmak, günümüz teknolojisine göre çok zorlu ve artık tercih edilmemesi gereken bir uygulamadır. Bu nedenle evinizdeki sızıntı problemlerinin gerçek kaynağını öğrenmek istiyor ve kısa sürede çözmek istiyorsanız, başvuracağınız firmalara hangi yöntemlerle kaçağın tespit edildiğini ve giderildiğini sormalısınız.

Su Sızıntısı İçin Firmaların Tercih Ettiği Yöntemler Nelerdir?

Zafer mahallesi su kaçağı tespiti için bulduğunuz firmaların çoğunun teknolojik cihazları kullandığını göreceksiniz. Bu firmalar hem daha ekonomik hizmet sunacak hem de sorunun daha kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır. Evinizde yeniden tadilat gerekmeden su sızıntısını daha kolay tespit edebileceksiniz. Böylece bir daha tekrarlanmayacak olan sızıntının önüne geçebileceksiniz. En çok kullanılan iki yöntem akustik dinleme cihazı ve termal kameralardır. Farklı görüntüleme sistemleriyle borunun içerisini gören su sızıntısı tespit etme seçenekleri de vardır.

Akustik Dinleme Cihazı Yöntemi: Zafer mahallesi su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı yöntemi, bar basıncı yüksek olan dairelerde daha çok işe yarayacaktır. Ancak bar basıncı düşük olsa bile bu tespit esnasında arttırılarak dinleme yöntemiyle sızıntının olduğu alan kolaylıkla bulunabilir. Sızıntılar dinleme yöntemiyle, hassas cihaz ve kulaklıkla bulunur. Ses dalgaları sayesinde sorunun ana kaynağına ulaşacak olan yöntem kısa sürecektir.

Termal Kamera Yöntemi: Zafer mahallesi su kaçağı tespiti için termal kamera yöntemi, ısıya hassas olan kameraların kullanılmasıyla bulunur. Termal kameralar, sızıntı alanlarını farklı renkle ekrana yansıtacaktır. Termal kameralar aynı zamanda sizin farketmediğiniz küçük çaplı sızıntıları da görüntüleyeceği için bunları da bulmanıza yardımcı olacaktır. Böylece evinizdeki tüm sızıntılar bulunmuş ve giderilmiş olacağı için tekrar problem çıkmasını önlemiş olacaksınız.

18 Ağustos 2018
1.324 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN